Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Jeżeli szukacie nowego feedera i nie wiecie od czego rozpocząć, warto skorzystać z porad doświadczonych wędkarzy, aby dowiedzieć się która wędka feeder będzie najlepsza. Przy ogromnej liczbie wędek feederowych na rynku można dostać zawrotu głowy, i nie wiadomo do końca na co zwrócić uwagę, zwłaszcza przy tak wielu różnych rozmiarach i wadze feederów. Oto mini przewodnik dla kupujących po feederach.

Zwykle mierzące od 8 do 10 stóp wędki typu feeder są bardzo miękkie i elastyczne w akcji, przeznaczone do łowienia lekkimi żyłkami i małymi haczykami na rzekach i jeziorach. Jednak istnieją też doskonałe wędki do zimowych połowów karpii lub do wszechstronnego łowienia. Bardziej miękki charakter oznacza, że ​​nie możliwości zasilenia rzutu na dużą odległość.

Lekki feeder

Większość lekkich wędek feederowych ma około 10 stóp, co daje trochę większy zasięg. Rzadziej można je spotkać na rzekach lub w naturalnych jeziorach do połowu leszczy i płoci, ale są bardzo popularne i rozpowszechnione w łowiskach komercyjnych do zarzucania na wyspy lub dalekie brzegi i mają nieco większą moc niż wędka typu bomb do połowu małych karpi.

Średni feeder

Jest to najabrdziej typowa wędka feederowa o długości od 11 do 12 stóp, która może zrobić wszystko, czego od niej zażądasz, od wędkowania z otwartego koszyczka na 50 jardów od leszcza, aż po karpia. Do łowienia dużych ryb należałoby się zastanowić nad mocniejszą wersją wędki, ponieważ będziesilniejsza i ułatwi łowienie karpi.

Ciężki feeder

Takiego sprzętu używają uznani i słynni wędkarze, których często widuje się na łowiskach leszczowych, takich jak Ferry Meadows i Barston Lakes. Ciężki feeder może mieć do 14 stóp długości, aby ułatwić dalekie rzuty nawet 80 jardów.

Co to jest feeder ?

Łowienie karpi z koszyczkiem zanętowym może zapewnić wiele ekscytujących wrażeń. Wędkarstwo metodą feeder może być niezwykle wydajnym sposobem łowienia karpi wszystkich rozmiarów i będzie najczęstszą metodą, którą stosuje się na brzegach lokalnych łowisk komercyjnych. Wędkarstwo metodą feeder jest stosunkowo prostą metodą i jeśli dobrze wykona się podstawowe czynności może on być bardzo efektywne.

Rodzaje feederów czyli różne typy koszyczków zanętowych

Obecnie stosowane są cztery rodzaje feederów, z których każdy ma swoje zalety i odpowiednie zastosowanie. Decyzja o wyborze koszyczka zanętowego zależy głównie od planowanej do użycia przynęty i od stylu łowienia. Rozmiar i waga feedera zależą od ilości przynęty, warunków pogodowych i odległości, na którą wędkarz pragnie zarzucić swą wędkę. Duże feedery oczywiście dają szansę na wyrzucenie większej ilości przynęty przy każdym rzucie, cięższe natomiast pozwolą rzucać dalej na większych jeziorach, ale trzeba pamiętać o dopasowaniu wagi koszyczka do używanej wędki. Wędki o lżejszej konstrukcji z trudem radzą sobie z ciężkimi koszyczkami zanętowymi.

Metoda feeder to doskonałe narzędzie do używania mikro granulek lub przynęty naziemnej, które są zapakowane wokół koszyczka zanętowego. Feedery to metody najczęściej stosowane w komercyjnym łowisku karpiowym.

Koszyczki do tej metody są zwykle wyposażone w foremkę, która zapewnia spójność z ilością przynęty, jaką wkładamy do feedera. Sprawia to, że waga każdego rzutu będzie wystarczająco dokładna, ponieważ taka sama moc jest potrzebna, aby raz po raz trafić w to samo miejsce podczas łowienia.

Podczas łowienia z koszyczkiem do metody feeder staraj się trzymać haczyki na krótszych bokach, aby przynęta nigdy nie odpłynęła.