Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Znalezienie i ostateczna decyzja co do wyboru odpowiedniego kajaka wędkarskiego to wyzwanie nie tylko dla nowicjuszy wędkarstwa ale również dla osób z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Poniżej znajduje się kilka praktycznych porad i wskazówek które kupno kajaka wędkarskiego powinny nieco ułatwić, poprzez zwrócenie uwagi na pewne istotne elementy lub funkcje sprzętu.

Wybór właściwego typu kajaka wędkarskiego

Istnieją dwa główne typy kajaków wędkarskich – jeden to z siedzeniem wewnętrznym i drugi – z siedzeniem na szczycie kajaka. Za bardziej praktyczny uznaje się ten kajak, w którym rybak siedzi na jego brzegu ponieważ w ten sposób ryby można szybko osuszyć dzięki otworom odpływowym znajdującym się w dnie. Wadą kajaków wędkarskich drugiego typu jest to, że woda pozostaje wewnątrz łodzi, dopóki jej nie opróżnimy. Dodatkowo, modele do siedzenia na górze są wykonane w otwartej konstrukcji, która zapewnia wygodne miejsce na ładunek i wiele innych ważnych rzeczy.

Typ sylwetki i budowa ciała użytkownika

Warto jest wypróbować różne typy kajaków wędkarskich, aby wiedzieć się, który z nich zapewni najlepszy komfort i będzie dla nas najbardziej wygodny. Pomaga to również w ustaleniu tego, ile miejsca na nogi potrzebujemy, co jest sprawą bardzo ważną podczas długiego wędkowania w pozycji niemal bez ruchu.

Najlepiej też zdecydować się na model, którego siedzisko można regulować, co pozwoli przyjąć jeszcze bardziej komfortową pozycję.

Komfort trzeba zweryfikować sprawdzając długość kajaka.

Stabilność kajaka wędkarskiego

Stabilność jest jednym z najważniejszych czynników, które trzeba dobrze sprawdzić przez ostatecznym wyborem. Podczas wędkowania kajakiem trzeba hardo stawić czoła wielu wyzwaniom, począwszy od wyładunku ryb po pluski, jakie wywołują fale w wodzie.

Jeśli preferujesz pozycje stojącą podczas łowienia to lepiej wybrać kajak wędkarski z kadłubem o płaskim dnie. Wszystkie posiadające kształt litery V nie sprawdzą się w takim przypadku. Warto wspomnieć, że minimalna długość wybranego kajaka powinna wynosić przynajmniej 30 cali. Jest ryzyko że krótsze kajaki mogą zostać przewrócone przez fale. Należy też zwrócić uwagę na odpowiednią szerokość kajaka wędkarskiego co zapeni mu stabilność podczas pływania po wodzie.

Transport kajaka wędkarskiego

Pamiętajmy o zależności ciężaru kajaka wędkarskiego od jego licznych funkcji i udogodnień – im ich więcej, tym kajak staje się cięższy i tym samym mniej wygodny w transporcie. Liczne funkcje kajaka, owszem, są przydatne ale tylko wtedy, gdy uda się przetransportować go na wodę. Przed zakupem warto również przemyśleć kwestie jego transportu na dalsze odległości – czy da się kajak wędkarski bezpiecznie przechowywać w samochodzie lub przewozić z tyłu ciężarówki.

Wyposażenie kajaka wędkarskiego

Następną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę w trakcie zakupu sprzętu do łowienia, jest wyposażenie kajaka wędkarskiego. Wiele modeli kajaków ma określone funkcje. Najlepiej wybrać taki sprzęt, który po prostu będzie spełniał nasze oczekiwania i zaspakajał podstawowe potrzeby. Czasem zasada im mniej tym lepiej będzie miała tutaj zastosowanie.

Kajak wędkarski może nie jest tak kosztownym sprzętem jak łódź motorowa czy jacht, ale mimo to podczas zakupów trzeba zachować ostrożność i kilka razy wszystko przemyśleć. W internecie dostępne jest wiele poradników o kajakach wędkarskich, warto więc nieco poczytać i zgłębić temat przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.