Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Kalosze ocieplane dla myśliwych i na polowania

Wraz z nadejściem chłodów rośnie zapotrzebowanie na wygodne i ciepłe buty. Odpowiednie obuwie ocieplane jest szczególnie istotnie dla zawodowych myśliwych i leśników. Lepiej nie odkładać takiego zakupu, bo może okazać się że jest zbyt późno na zakup ocieplanych kaloszy, kolekcje w sklepach zmieniają się bowiem strasznie szybko a sroga zima może nadejść niespodziewanie. Warto wcześniej zadbać o zakup męskich kaloszy ocieplanych, aby być gotowym na pierwsze przymrozki.

Kalosze to najpopularniejsza wersja myśliwskich butów zimowych. Zazwyczaj są wykonane ze skóry lub zamszu. Buty zimowe są zwykle ocieplane futrem lub kożuchem. Te buty mają mocną podeszwę o właściwościach antypoślizgowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając ocieplane kalosze myśliwskie?

Wybierając buty zimowe, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane obuwie. Preferowanej modele to te z naturalną powłoką. Może to być nubuk lub skóra. Zamsz nie jest wskazany w butach zimowych ponieważ może przemakać. Jeśli tereny są podmokłe lub bagniste, można też wybrać popularne w ostatnich latach gumowane kalosze ocieplane popularnie nazywane gumowce. W przeciwieństwie do produktów skóropodobnych, takie buty zimowe nie pękają przy silnym mrozie. Bardzo ważnym kryterium wyboru jest dobra izolacja. Pożądane jest, aby ona również była naturalna. Najlepiej jest wybierać buty ocieplane naturalnym futrem lub kożuchem. Materiały syntetyczne mogą powodować, że noga będzie się jeszcze bardziej pocić, co jest niewskazane.

Trzeba także zwrócić szczególną uwagę na podeszwę kaloszy myśliwskich. Powinna ona być mocna, ale nie śliska. Przy wyborze bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar. Ponieważ zimą zwykle nosimy buty z ciepłą skarpetą, sugeruj się wybór kaloszy o rozmiar większy . Buty zimowe nie powinny uciskać, w przeciwnym razie stopy zamarzną.

Asortyment butów zimowych i kaloszy ocieplanych myśliwskich jest tak duży, że wiele osób waha się przed wyborem. Jak dobrać buty, żeby stopy były zawsze ciepłe, a chodzenie było wygodne, zwłaszcza w trudnym terenie w trakcie polowania?

Materiał z którego wykonane są kalosze zimowe

Tradycyjnie buty zimowe wykonane są ze skóry naturalnej, zamszu lub imitacji skóry.

Oczywiście najlepszą opcją jest skóra, ponieważ utrzymuje stopy w cieple, ma dobrą trwałość i odporność na zużycie. Nie boi się błota pośniegowego ani mrozu. Wysokiej jakości modele wytrzymają ponad rok i przy odpowiedniej pielęgnacji zachowają swoje właściwości i nadal będą dobrze wyglądać.

Wiele osób uważa, że ​​skóra ekologiczna nie wytrzymuje silnych mrozów, a stopy w takich butach zamarzną. Jednak nowoczesne materiały mają wysokie właściwości, a jeśli wnętrze jest wykonane z naturalnego futra, takie buty będą godną konkurencją dla naturalnego materiału.

Ocieplenie butów zimowych

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze modeli zimowych kaloszy jest to, z czego wykonane jest wnętrze. Futro naturalne ma dużą gęstość i dlatego dobrze zatrzymuje ciepło. Powinno być ono gęste. W takich butach nawet przy silnych mrozach będzie ciepło.

Sztuczne substytuty również mają dobrą wydajność, ale zgniatają się podczas noszenia. Istnieją modele, w których futro znajduje się w obszarze stóp, a łydka jest ocieplona tkaniną. Nadają się na ciepłe zimy.

W kaloszach ocieplanych myśliwskich popularne zastosowanie mają przede wszystkim materiał oddychające i wodoodporne. Im wyższej jakości są to materiały, tym cena produktu jest wyższa. Wiąże się to jednak z wysoką jakością i trwałością kaloszy, co jest bardzo istotne dla myśliwych i leśników.

Podeszwa kaloszy myśliwskich

W przypadku butów zimowych ważna jest grubość podeszwy oraz materiał, z którego jest wykonana. Optymalnie, jeśli jego grubość wynosi co najmniej jeden centymetr (choć im grubsza podeszwa tym lepiej) . Sama podeszwa powinna posiadać antypoślizgowe wypukłości. Zalecane materiały nieprzepuszczalne dla wody i mniej podatne na ścieranie to m.in. chlorek winylu, poliuretan, guma.