Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Jak wybrać wygodne krzesło wędkarskie do łowienia ryb?

Aby łowienie było wygodne, spokojne i skuteczne, współcześni wędkarze wybierają odpowiednie, praktyczne i opłacalne rozwiązanie – kupują ergonomiczny sprzęt kempingowy jakim jest krzesło do wędkowania. Odpowiednie krzesło wędkarskie zapobiega takim kłopotom jak bóle pleców, dyskomfort w całym ciele, spuchnięte mięśnie i inne nieprzyjemne dolegliwości związane z dzikim wędkarstwem. Długie siedzenie na gołej ziemi lub skałach może doprowadzić do na naprawdę poważnych problemów zdrowotnych, które w przyszłości będą wymagać długotrwałego leczenia. Tak więc meble turystyczne (krzesło wędkarskie), których cena w sklepach internetowych jest relatywnie niska, z pewnością będą lepszą alternatywą niż siedzenie na ziemi.

Główne kryteria wyboru krzesła wędkarskiego

Wybierając krzesło do wędkowania i oceniając jego cechy, należy kierować się głównymi kryteriami jakimi są:

– niezawodność

– stabilność konstrukcji i wytrzymałość

– poziom dopuszczalnego obciążenia

– niewielka waga a co za tym idzie łatwość transportu

– kompaktowość

– wysokiej jakości materiały (aluminiowa lub stalowa rama i wytrzymała wodoodporna tkanina najlepiej z impregnacją)

– możliwość montażu na nierównej powierzchni (np. na kamienistym podłożu lub pochyłej skarpie)

Wbrew pozorom dość istotną rzeczą przy wyborze krzesła wędkarskiego jest średnica rur metalowych lub aluminiowych. Na przykład w przypadku stali optymalna byłaby średnica 25 mm, ale rury wykonane z aluminium powinny być szersze. Najlepiej przed zakupem sprawdzić krzesło wędkarskie, a nawet wypróbować je w sklepie, aby sprawdzić kilka elementów takich jak np:

– jak dobrze tkanina siedzenia jest rozciągnięta po rozłożeniu, czy zwisa lub czy jest elastyczna

– czy materiał siedzenia jest w stanie zatrzymać ciepło

– czy miękki uszczelniacz jest równomiernie rozprowadzony w obszarze oparcia i siedzenia

  • czy metalowa konstrukcja krzesła wędkarskiego jest stabilna i nie chwieje się

  • -czy oparcie jest wystarczająco szerokie, aby stanowić dobre oparcia dla pleców rybaka

 

Krzesło wędkarskie to jeden z tych mebli turystycznych, które zostaną skrupulatnie przetestowane w terenie. Oznacza to, że trwały, odporny na ścieranie materiał musi przez długi czas zachowywać swój pierwotny wygląd i właściwości, być łatwy w utrzymaniu czystości i szybko schnący.

Jakie krzesło wędkarskie najlepiej zakupić ?

Dziś bardzo łatwo jest kupić wysokiej jakości krzesło wędkarskie lub jego wersję ekonomiczną i nieco słabszą jakościowo. Można to zrobić nawet online, ponieważ w katalogach wyspecjalizowanych wędkarskich sklepów internetowych szczegółowo opisywane są zalety i cechy różnych modeli. Warto również poczytać opinie i zapoznać się z ocenami dotychczasowych nabywców krzeseł wędkarskich a w razie potrzeby zasięgnąć informacji wykwalifikowanych konsultantów.

Podział krzeseł wędkarskich na główne rodzaje wraz z krótką charakterystyką

– kompaktowe krzesło wędkarskie w formie stołka – są to najprostsze siedziska, składające się z aluminiowej lub stalowej ramy i przymocowanej do góry sztywnej tkaniny tekstylnej. Można je kupić niedrogo i są na ogól bardzo łatwe w transporcie, wystarczy przypiąć do plecaka lub nieść w rękach. Ich waga jest bardzo niewielka. Jeśli nie masz problemów z plecami i wybierasz raczej krótkie łowienie (do kilkudziesięciu godzin w roku ) to jest to świetny i bardzo ekonomiczny wybór.

 

– składane krzesło wędkarskie z oparciem i podłokietnikami – tej kategorii jest wiele różnych modeli, od bardzo małych, składanych do pozycji pionowej i umieszczanych w pokrowcu z rączką, po dość duże, w których wędkarz może odpocząć po długiej wędrówce. Im większe krzesło wędkarskie z oparciem, tym wygodniej jest na nim siedzieć i łatwiej rozluźnić ciało podczas długiego oczekiwania na branie.

– krzesło wędkarskie do karmienia – siedziska z tej kategorii przeznaczone są typowo do łowienia przydennego, a ich główną cechą jest regulacja oparcia. Zarówno oparcie, jak i siedzisko są izolowane miękkim materiałem syntetycznym, więc uczucie jest bardzo podobne temu, które towarzyszy podczas siedzenia na krześle biurowym. Po obu stronach krzesła wędkarskiego można zamocować różne dodatkowe akcesoria – stojaki na wędki, stoliki na haczyki, przynęty. Stwarza to bardzo komfortowe i jednocześnie funkcjonalne miejsce do wędkowania. Nawet po złożeniu, krzesełko do karmienia zajmuje dość znaczną ilość miejsca, a najlżejsze i najprostsze modele ważą nie mniej niż 4-5 kg. Okazuje się, że dla tych wędkarzy, którzy do stawu dostają się nie samochodem, ale pieszo, takie krzesło będzie poważnym obciążeniem.

– fotel karpiowy – na kilkudniowe łowienie najlepiej zaopatrzyć się w specjalne krzesło wędkarski nazywane również fotelem na karpie. Można na nim nie tylko wygodnie łowić ryby, ale także odpoczywać, a nawet spać w nocy. Z zewnątrz tego rodzaju krzesła wędkarskie są podobne do feederów, a użyte w nich materiały są prawie takie same, ale różnica tkwi w szczegółach. Fotel karpiowy w stanie rozłożonym może w zupełności pełnić funkcje łóżka, na którym całkiem wygodnie jest zdrzemnąć się lub odpocząć w połowie leżąc. Niektóre modele mają nawet regulację długości „łóżka”.

– nadmuchiwane krzesło wędkarskie – te modele siedzisk dla wędkarzy są używane do łowienia przeważnie z pokładu łodzi, ale w zasadzie mogą być również używane do łowienia z brzegu. Są napełniane powietrzem za pomocą ręcznych lub automatycznych pomp w ciągu kilku minut. W nienapompowanej formie krzesła są bardzo kompaktowe, a w stanie gotowości są bardzo wygodne. Jednocześnie ich cena jest znacznie niższa niż bardziej funkcjonalnych krzeseł wędkarskich feedrowych lub karpiowych.