Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Kurtka myśliwska – jaką najlepiej wybrać ?

Podobnie jak w przypadku łowieckiego sprzętu czy broni, wybór najlepszej kurtki myśliwskiej należy rozpocząć od określenia stylu polowania, w którym mamy zamiar wziąć udział. Jeśli mamy zamiar polować podczas wielu sezonów, najprawdopodobniej będziemy potrzebować co najmniej dwóch kurtek myśliwskich. Jedna nada się do polowań stacjonarnych lub w chłodne, zimowe dni, a druga do polowań w ciepłych porach roku lub w terenie.

Do stacjonarnego polowania (np. na ptactwo wodne, drzewostan itp.) potrzebujemy kurtki myśliwskiej która będzie grubsza i ciepła. Warto wybrać rozmiar większy, który pozwoli na założenie kolejnej warstwy odzienia pod spodem. Warstwy wierzchnie powinny chronić przed wilgocią, a warstwy środkowe (polar lub kamizelka) pomogą zatrzymać więcej ciepła. Jeśli polujemy na w terenie lub, wędrujemy po górach, potrzebujesz odzienia lekkiego, wytrzymałego i wodoodpornego. Może ono również służyć jako kurtka na wczesny sezon do polowania na indyka. Kiedy już rozważamy na jaki rodzaj polowania chcemy się wybrać, pora zwrócić uwagę na jej kluczowe cechy: materiał, izolację oraz trwałość.

Materiał na kurtkę myśliwską

Wybierając materiał z którego ma być wykonana kurtka myśliwska, należy szczególnie uważać na elementy lub wykończenia, które są błyszczące lub hałaśliwe. Niepożądane są kolory odblaskowe i wyraziste, zależeć nam powinno na ziemistych barwach i dobrym kamuflażu. Jeżeli kurtka „szumi” podczas chodzenia po lesie, niepotrzebnie zaalarmujemy zwierzęta o swojej obecności i z polowania może nic nie wyjść. A zatem najważniejsze jest by materiał był cichy, w neutralnym lub kamuflującym kolorze, trwały.

Bawełna jest jednym z najpopularniejszych materiałów na odzież w ogóle, ale kompletnie nie nadaje się do polowań ponieważ wysycha powoli, gzatrzymuje zapach, łatwo się niszczy i szybko się zużywa. Wełna jest cięższa niż bawełna, ale schnie szybciej i pomaga zatrzymać ciepło. Jest również odporna na zapachy. Te cechy sprawiają, że jest doskonałą warstwą bazową dla kurtki myśliwskiej. Jednak wełna nie zda egzaminu jako warstwa zewnętrzna. Wysokiej jakości materiały syntetyczne są lekkie, elastyczne i oddychające. Szybko wysychają, pomagają zatrzymać ciepło i zapewniają różne stopnie ochrony przed wilgocią. Syntetyki sprawdzą się zatem jako najlepsza opcja podczas polowania w terenie. Pamiętajmy jednak by nie były to materiały syntetyczne szumiące i w jasnych, fluorescencyjnych kolorach.

Izolacja kurtki myśliwskiej

Jeśli mamy zamiar polować na ptactwo wodne lub polować stacjonarnie, najlepszym wyborem będzie kurtka myśliwska z izolacją.

Trwałość kurtki myśliwskiej

Wędrówki w terenie przez zarośla leśne lub przez skaliste zsypy lawinowe mogą mieć negatywny wpływ na odzież i doprowadzić do tego że stosunkowo szybko ulegnie ona niszczeniu. W obszarach w których warunki polowania są niesprzyjające i występuje roślinność ciernista warto postawić na trwałość.

Wybór najlepszych modeli kurtek myśliwskich na rynku

– kurtka na polowanie zimą lub stacjonarnie

Kurtka Kryptek Vellus jest wykonana w 100% z mikropolaru poliestrowego, materiału wyjątkowo cichego i ciepłego. Jest ona również pokryta trwałym hydrofobowym wykończeniem (DWR), które zapewnia suchość i nieprzemakalność. Spora ilość kieszeni i odpinany kaptur są dodatkowym atutem tej kurtki myśliwskiej.

– kurtka myśliwska na polowanie w sezonie ciepłym i w terenie

Szczególnie polecana jest kurtka Condor Summit, wykonana z wodoodpornego, lekkiego i trwałego materiału. Jej najlepszą cechą są zamki błyskawiczne pod pachami, które pozwalają odparować ciepło ciała podczas wędrówki bez konieczności zatrzymywania się i zdejmowania warstw.