Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Obuwie myśliwskie na zimę

Myśliwi polujący zimą potrzebują dobrej jakości myśliwskich butów zimowych. Buty na zimę utrzymują stopy w cieple i suchości. Powinny również mieć solidną konstrukcję do pokonywania śnieżnych i oblodzonych krajobrazów. Dobre dopasowanie myśliwskich butów na zimę to sprawa kluczowa dla polujących o tej porze roku.

1. Zastosowanie buntów na zimę

Przy wyborze butów zimowych konieczne jest pomyślenie do czego będą one używane. Dla myśliwych odpowiednie będą raczej profesjonalne modele bardziej zorientowane na backcountry, które zasadniczo wyglądają jak buty trekkingowe, ale posiadają dodatkową izolację i przyczepność dostosowaną do warunków zimowych. Buty na zimę które są grubsze i cieplejsze nadadzą się doskonale do pracy na świeżym powietrzu.

2. Kwestia ciepła w stopy jest bardzo ważna

Świetny but zimowy musi być ciepły. Warto sprawdzić jaką skalę temperatur oferuje producent obuwia na zimę. Ciepłotę butów na zimę należy dostosować do swojego organizmu. Warto wziąć pod uwagę poziom aktywności, krążenie krwi, rodzaj i grubość skarpet jakie zazwyczaj zakładamy oraz dopasowanie buta do stopy. W ciepłocie butów na zimę ważna jest izolacja, a ta może być różnego typu. Najpopularniejsze jest wypełnienie syntetyczne. Obuwie z tworzywa sztucznego w przeciwieństwie do puchu jest odporne na wodę i dobrze izoluje, gdy teren jest mokry. Oprócz syntetycznej izolacji, niektóre buty zimowe mają oddzielną wyjmowaną filcową wkładkę lub wnętrze wypełnione kożuchem lub wełną. Skuteczność tych rodzajów izolacji różni się znacznie w zależności od modelu buta jak i środowiska w którym przebywamy.

3. Wysokość cholewki obuwia na zimę

Zimowe buty są zaprojektowane tak, aby chronić stopę przed śniegiem i lodem. Wysokość cholewki ma duże znaczenie. Warto wziąć pod uwagę również znaczenie wysokiej cholewki jako usztywniacza kostki dla pewniejszego stępu.

4. Wygląd i estetyka obuwia na zimę

Myśliwi i leśnicy używają butów zimowych raczej do celów aktywnych, takich jak wędrówki piesze i śledzenie zwierzyny ale wielu z nich nosi je również w mieście, do pracy i na co dzień. Producenci na szczęście produkują w dzisiejszych czasach wiele stylowych opcji użytkowego obuwia na zimę, dzięki czemu mogą mieć one również fajny design.

5. Podeszwa i przyczepność

Buty zimowe zostały zaprojektowane z myślą o przyczepności na śniegu i lodzie. Dobre buty na zimę będą miały zatem przyczepne podeszwy zewnętrzne i bieżnik. Mieszanki materiałów z którego wykonane są podeszwy dobrych butów na zimę są bardziej miękkie i nie twardnieją po spadku temperatury, co pomaga im zachować przyczepność na śliskich powierzchniach, a wzór występów ma na celu zapobiegać gromadzeniu się śniegu.

6. Hydroizolacja obuwia na zimę

Buty zimowe przede wszystkim powinny zapewnić dobrą ochronę przed wodą. Sprawdzi się tutaj gruba guma wokół stóp oraz nieprzepuszczana cholewka . Niektóre buty na zimę mają wodoodporną i oddychającą membranę umieszczoną pomiędzy warstwą zewnętrzną a podszewką, co podnosi ich właściwości hydroizolacyjne. Jeśli stopy będą od czasu do czasu zanurzone w wodzie do kostek lub głębszej, należy zwrócić uwagę czy język buta jest połączony z cholewką buta na tyle wysoko by woda się nie przedostała do środka. Należy też pamiętać o regularnej impregnacji obuwia na zimę.

7. Dopasowanie obuwia zimowego do stopy

Dopasowanie jest bardzo ważną w kwestią w wyborze butów, a zimowe obuwia tym bardziej powinno być dobrze dobrane aby było komfortowe i wygodne. Buty na zimę powinny mieć odpowiednio dobrany rozmiar, i należy tu przewidzieć chociażby grubość skarpet jakie będziemy nosić zimą, tendencję stóp do opuchlizny przy dłuższym chodzeniu i tym podobne rzeczy. Dobrze dobrany rozmiar obuwia na zimę będzie gwarancją nie tylko komfortu i wygody ale również ciepłoty buta.