Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Jak wybrać najlepszą szafę na broń dla swoich potrzeb

 

Szafa na broń to niezbędna część umeblowania w domu myśliwego. Dbanie o bezpieczeństwo broni i amunicji jest ważnym obowiązkiem właściciela broni strzeleckiej. Posiadanie szafy na broń jest wymogiem prawnym.

Przepisy dotyczące przechowywania broni w Wielkiej Brytanii

Po złożeniu wniosku o pozwolenie na broń i uzyskaniu zaświadczenia o zezwoleniu na posiadanie broni, otrzymuje się dokumentację dotyczącą sposobu przechowywania broni i uprasza się o zademonstrowanie, w jaki sposób broń będzie przechowywana. Policja sprawdza mienie i magazyny, aby upewnić się, że spełniają one wymagane normy. Szafa na broń musi mieć zatem odpowiednie zabezpieczenia, takie jak nowoczesne mechanizmy blokujące i metalowa obudowa. Witryny i zwykłe szafy, nawet zamykane na klucz, nie są wystarczająco bezpieczne. Szafa na broń musi być również na stałe zamocowana do podłogi lub ściany. Prawo dotyczące szaf na broń stanowi również, że nie mogą być one dostępne dla nikogo, kto nie posiada licencji na broń, a w szczególności dla nikogo, kto nie posiada certyfikatu dla przechowywanej broni. Oznacza to, że tylko posiadacz licencji może mieć dostęp do szafy, ale jego rodzina ani przyjaciele już go nie mają. Szafa na broń nie powinna również stać w widocznym miejscu.

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził pewne wytyczne, co do tego typu mebla. Szafa na broń powinna być wykonana z blachy stalowej o grubości co najmniej 2 mm, a wszystkie łączenia powinny być spawane w sposób ciągły. Zawiasy powinny znajdować się wewnątrz szafki, podobnie jak mechanizmy zamka. Szafa taka może również zawierać lub mieć dołączony oddzielny zamykany pojemnik na amunicję.

Rodzaj szaf na broń

Rodzaj szafy na broń zależy od liczby i rodzaju posiadanej broni, miejsca zamieszkania i lokalnych wskaźników przestępczości oraz liczby osób, które mają dostęp do nieruchomości, w której szafa na broń się znajduje.

Rozmiar szafy na broń

Biorąc pod uwagę przepisy i wytyczne rządowe, rozmiar jest najlepszym kryterium do wyboru odpowiedniej szafy na broń. Mebel ten będzie musiał być wystarczająco duży, aby wygodnie przechowywać broń, którą użytkownik posiada i taką, którą może nabyć w przyszłości. Lepiej wybrać nieco większą szafę na broń, aby był zapas miejsca na kolejne potencjalne zakupy. Wybierając rozmiar szafy na broń należałoby zmierzyć poszczególne bronie, aby sprawdzić, czy zmieszczą się w szafie, o której myślimy.

Odpowiednie miejsce do przechowywania broni

Jak wskazują wytyczne prawne, do szafy na broń może mieć dostęp wyłącznie właściciel licencji, musi być ona zabezpieczona i powinna znajdować się w bezpiecznym, nieoczywistym miejscu w domu. Popularnym miejscem dla szafy na broń jest garaż. Dość często spotykaną praktyką jest maskowanie szafy na broń, tak aby przypominała zwykłą szafkę

Bezpieczna szafa na broń – co nieco o zamkach i zabezpieczeniach

Wybór między zamkiem kluczowym a elektronicznym zależy od preferencji użytkownika. Większość szaf na broń ma zamki na klucz, ale dostępne są również zamki elektroniczne i biometryczne, które wymagają kodu klucza elektronicznego lub skanu linii papilarnych. Są one relatywnie droższe, ale w zamian zapewniają podwyższone bezpieczeństwo i dostęp do szafy wyłącznie uprawnionej osoby.

Gdzie trzymać dodatkowe wyposażenie broni

Dodatkowe wyposażenie do broni, podobnie jak broń, należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, ale w osobnym pojemniku niż broń.