Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Najważniejsze cechy dobrej torby wędkarskiej

Podstawową cechą dobrej jakości torby wędkarskiej jest to, że powinna ona zmieścić kołowrotek, wędkę oraz przynęty. Na rynku wędkarskim można dostać wiele wzorów i fasonów torby wędkarskiej, więc warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Oprócz wyżej wymienionych funkcji istnieje kilka innych ważnych cech wszechstronnego i poręcznego sprzętu. Poniżej znajdziecie pięć kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie torby wędkarskiej

1. Torba wędkarska odpowiedniego rozmiaru

Ważne jest aby torba wędkarska była wystarczająco duża i pomieściła wszystkie potrzebne akcesoria wędkarskie. Przed zakupem torby wędkarskiej należy przemyśleć co będzie się ze sobą zabierać na połów. Będzie to zależeć od gatunku ryb, które chce się łowić, a co za tym idzie również narzędzi, których będzie się do tego używać. Dlatego wybierając właściwą torbę wędkarską, trzeba mieć pewność że będzie miała ona wystarczająco dużo miejsca. Co więcej, najlepiej zaprojektowane będą torby posiadające wiele przegródek i wygodnych kieszeni zapewniających łatwy dostęp podczas łowienia ryb. Niestety z dodatkowym rozmiarem wiąże się dodatkowa waga – należy dobrać ją odpowiednio do swej siły.

2. Wodoodporna torba wędkarska

Dobra torba wędkarska musi być wodoodporny. Produkowane są one z różnego rodzaju materiałów – od poliestru po nylon, najlepiej jest wybrać więc najbardziej wytrzymały materiał. Wodoodporne torby wędkarskie są nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale także chronią akcesoria wędkarskie i sprzęt przed uszkodzeniem na skutek zmoczenia.

3. Torba wędkarska powinna być wygodna

Wygoda i komfort to jedne z najważniejszych cech torby wędkarskiej. Powinna mieć ona odpowiednią ilością wyściółki na plecach i ramionach lub uchwycie. Ważną cechą jest to, aby wybrana torba wędkarska byłą ergonomiczna. Dobrze jest unikać tych z wąskimi paskami naramiennymi, ponieważ są one bardziej podatne na przecięcia, i niekomfortowe w noszeniu ponieważ potrafią boleśnie wpijać się w ciało. Dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru i odpowiedniemu podparciu pleców można uniknąć niewygody i nosić taką torbę czy plecak wędkarski dłużej. W torbie wędkarskiej przydaje się również siatka pozwalająca ciału oddychać.

4. Wysokiej jakości materiał z którego wykonana jest torba wędkarska

Bardzo istotne są trwałe, mocne materiały, które będą zapobiegać pęknięciu lub pruciu się torby. Warto wybierać tkane, wzmacniane materiały, najlepiej z podwójnymi szwami. Ważnym aspektem torby wędkarskiej jest także mocna, trwała podszewka, której nie przebiją ostre przedmioty. Kolejną dobrą cechą, pożądaną w wysokiej jakości torbie lub plecaku wędkarskim, są zamki błyskawiczne formowane lub antykorozyjne.

5. Torba wędkarska z komorą chłodzącą

Jest to rzadsza aczkolwiek bardzo przydatna funkcja. Torby wędkarskie z przegrodami chłodzącymi mogą pomóc w zapobieganiu gniciu przynęty lub psuciu się żywności. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba zabierać ze sobą oddzielnego pojemnika do przechowywania w chłodni. Wybierając torbę wędkarską, najlepiej szukać modelu z oddzielnymi komorami, aby można było przechowywać żywność z daleka od przynęty.