Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Wabiki to szczególny rodzaj przynęty. Udaje zwierzęta podczas różnych czynności, takich jak karmienie lub obserwowanie, aby oszukać zwierzę i sprawić by uwierzyło, że to miejsce jest bezpieczne. Obecnie na rynku dostępne są pełne wabiki do polowania na kanadyjskie gęsi, krzyżówki i cyraneczki. Skuteczność wabików jest ograniczona i może się składać maksymalnie do 20 wabików na tym samym obszarze.

Całkowicie pomalowane wabiki, imitujące zwierzę, oszukają nawet najbardziej sceptyczne gęsi kanadyjskie. Po rozmieszczeniu w odpowiednich punktach wabiki te zwiększają możliwość odłączenia się gęsi od wysoko latających stad i wylądowania na ziemi. Zastosowanie wielu wabików zwiększy prawdopodobieństwo lądowania gęsi kanadyjskich na żerowiskach, takich jak pola uprawne.

Realistyczne wabiki imitujące całe ciało tworzą tak realistyczny wygląd, że z łatwością zmyli on nawet ostrożne ptaki. Warto używać takich wabików na brzegach jeziora, aby zwiększyć szansę na upolowanie latających kaczek krzyżówek, które wylądują w pobliżu. Rozstawienie wielu wabików zwiększy prawdopodobieństwo lądowania kaczek.

Podstawy działania wabika

W ciągu wielu lat opracowano wiele zwodniczych teorii i systemów. Należy dopasować swój wabik do miejsca, w którym polujemy, naszego sposobu polowania i tego jaki cel mamy ochotę zwabić. Nauka o wabieniu ptactwa wodnego polega na lokalizacji wabika, wzoru, rodzaju, liczby i położenia.

Zwiad przed polowaniem i umieszczeniem wabiku

Przygotowanie jest kluczem do udanego polowania na ptactwo wodne. Każdej godzinie spędzonej na polowaniu powinna odpowiadać godzina spędzona na zwiadach, aby dowiedzieć się, gdzie kaczki i gęsi żerują, odpoczywają, szukają schronienia. Podczas wstępnego rozpoznania przed polowaniem, warto zwrócić uwagę w jakim kierunku lecą kaczki ponieważ zwykle wylatują z bagna w tym samym miejscu z którego przybyły. Gęsi wrócą do miejsca, w którym żyły ostatnio. jeśli nie wyczerpały jeszcze źródła pożywienia. Zwiad taki pomoże określić, gdzie umieścić wabiki .

Lokalizacja wabików

Lokalizacja umiejscowienia wabika jest ważna z kilku powodów. Podstawową zasadą jest zachowanie słońca, wiatru i odpowiednia ilość osłony na plecach. Umiejscowienie musi być wystarczająco blisko niewidocznego strzelca, aby kaczki lub gęsi

nie lądowały poza zasięgiem strzelby. Wabiki nie powinny stanowić żadnych przeszkód. Wabione ptactwo wodne niezmiennie będzie próbowało wylądować pod wiatrem, więc zwykle jest możliwe przewidywania ich kąt natarcia. Wabiki powinny być tak rozmieszczone, aby kaczki próbowały wylądować w momencie, gdy mijają strzelców, co daje najlepsze ujęcie w momencie kiedy ptaki są najbliżej i lecą najwolniej.

Idealnie, wabiki powinien być ustawiony tak, abyś znalazł się pomiędzy wabiącym ptakiem a odbiciem słońca. utrudnia to widzenie ptactwu wodnemu a także ułatwia identyfikację gatunków i płci ptactwa wodnego przez myśliwego.

Wzór wabików:

Wzór twojego wabika jest również istotny w przyciąganiu uwagi ptaków i wabieniu ich tam, gdzie chcesz by wylądowały. Większość wzorów ma otwór lub kieszeń skierowaną w stronę wiatru, w której powinny lądować wabiące ptaki. Otwór lub kieszeń powinny znajdować się w zasięgu strzelby i zachęcać do najbardziej idealnego kąta podejścia. Nie powinno stosować się wabików z wiatrem od otworu, ponieważ ptactwo wodne czasami niechętnie wykonuje podejście do niskiego lądowania nad ptakami siedzącymi.