Sklep łowiecko – wędkarski

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Najlepsza wędka karpiowa dla Ciebie może nie być taką samą wędką dla innej osoby. Wybór wędki karpiowej jest sprawą bardzo indywidualną. Budżet jakim dysponujemy oraz samo przeznaczenie wędki odgrywają ogromną rolę podczas decyzji zakupowej odpowiedniego narzędzia do połowu karpi, jednakże każdą wędkę karpiową można ocenić na podstawie kilku kryteriów.

Szybkość akcji wędki karpiowej

Wędki karpiowe są wędkami do zarzucania, ze sztywną dolną sekcją dla dodania mocy i sekcją szczytową typu whip-crack do rzucania. W minionych latach takie dedykowane karpiowe wędki rzutowe były nazywane „rękojeściami mioteł”, które zabierają całą radość z walki z karpiem. Czasy się jednak zmieniły. Nowoczesne wędki krapiowe z wysokimi krzywymi testowymi są w rzeczywistości więcej niż wystarczające do przyjemnego holowania ryb, a jednocześnie są w stanie sięgnąć setek metrów.

Podczas gdy większość wędek karpiowych ma 12 stóp, niektóre z nich przeznaczonych są do łowienia na ekstremalne odległości.

Niektóre z tych wędek karpiowych wymagają dużej siły i znakomitego wyczucia czasu. Jeśli nie jesteś najlepszym zarzucającym na świecie, zakup dobrej wędki karpiowej o szybkiej akcji może być porównana jak zakup Ferrari i używanie go tylko do robienia zakupów. Nie wykorzystasz w ten sposób jej pełnego potencjały.

Tego typu wędki karpiowe są znakomite do łowienia ryb na duże odległości i zarzucania dużych ciężarków.

Wady tego typu wędki na karpie: sztywna część końcówki może prowadzić do wyrywania haczyka przy bliskiej odległości

Działanie wędki karpiowej

Jeśli nie ma musu pokonywania dużego dystansu, wędka o akcji przelotowej może być po prostu najbardziej satysfakcjonująca podczas łowienia karpi na brzegu. Nadal będzie ona wystarczająco silna, aby wyprowadzić rybę z chwastów lub zaczepów, ale zapewnia przy tym lepsze wrażenia podczas walki. Każdy wypad karpia będzie amortyzowany na całej długości wędki karpiowej. Taka wędka karpiowa jest świetna do pracy na krótkim dystansie i holowania ryb z bliskiej odległości. Kolejną cechą tego typu wędek jest możliwość stosowania lżejszych żyłek i przyponów, gdyż sama wędka karpiowa będzie pełniła rolę dodatkowego bufora. Jeśli więc ktoś preferuje łowienie z powierzchni taka wędka może być najlepszym wyborem.

Tego rodzaju wędki karpiowe będą znakomite do łowienia na niewielkich odległościach, połowów powierzchniowych i z brzegu przy użyciu ciężarków.

Wadą tego typu wędki może być to, że odległości rzucania mogą być ograniczone

Wędki karpiowe middle to tip

Tego rodzaju wędki karpiowe są połączeniem dwóch powyższych modeli i prawdopodobnie będą stanowić większość wędek karpiowych, które można zakupić w sklepie ze sprzętem wędkarskim. Będą one miały wystarczającą moc, aby zarzucać dość ciężkie ciężarki i worki PVA na znaczne odległości. Są także miękkie i elastyczne aby dobrze amortyzować walczącego karpia w zwarciu i zapewnić wędkarzowi dobre wrażenia podczas tej łowieckiej potyczki. Jeśli macie w zwyczaju łowić w różnych wodach i musicie wybrać tylko jeden zestaw wędek, to wędka karpiowa prawdopodobnie będzie najlepszą decyzją. Niektóre wędki karpiowe będą bardziej odpowiednie do rzutów, podczas gdy inne nieco mniej, ale prawie wszystkie z nich doskonale poradzą sobie w łowieniu w odległości do 100 jardów od brzegu.

Tego rodzaju wędki karpiowe będą dobre dla większości połowów w odległości do 80-100 jardów od brzegu.

Wady tych wędek karpiowych praktycznie brak, dlatego będą one najlepszą opcją wędki do wszechstronnego łowienia karpi.